Aké vitamíny potrebujú primáty a ako vyzerá náš jedálny lístok


Dnes keď som chystal večeru pre naše zvieratká, zbadal som na stole položený fotoaparát. Hneď som využil jeho služieb. Ráno dávame opičkám ryžovú kašu (Sunarka, Nestlé a HiPP). Do tej pridávame na ochutenie za malú lyžičku detskej výživy, ktorá je bez rafinovaného cukru. Občas nahradíme kašu tvarohom, alebo jogurtom. Do kaše pridávame zmes vitamínov a iných prídavkov. Konkrétne Vitamín D3, Biomin H (kalcium), Celaskon, Pangamin, Plastin, Robotan H a arabskú gumu. Teraz skúšame aj doplnkové krmivo pre primáty Mazuri Marmoset Gum a Mazuri Marmoset Jelly. Okrem kaše dostávajú aj ovocie a zeleninu.

vitamíny pre primáty

Na fotografií okrem vitamínov sú aj antibiotiká Amoksiklav a Vermox. Vermox je určený na boj proti rôznym červom. Samozrejme antibiotiká im nedávame, máme ich len pre istotu, keby náhle opičky ochoreli a bol by víkend a nevedeli by sme zohnať nášho veterinára.

Na večeru dostávajú okrem ovocia aj kŕmny hmyz. Po večeri, keď idú spať im nechávame v miske ešte rôzne sušené oriešky, slnečnicu, tekvicové jadierka, mysli, ryžový chleba. Je to ako záloha, keby sme ráno meškali a držali sa vybavovaním. Naše opičky si na tento štýl stravovania rýchlo zvykli a nerobí im problém. Ovocie sa nám osvedčilo nemiešať, ale pekne roztriediť v miske. Keď je ovocie pomiešané, tak opičky počas hrabania sa v miske, povyhadzujú z nej to čo im nechutí. Takto to na čo majú chuť si priamo vyberú a spapajú.

večera tamarínov


Dátum pridania:17.09.2010
 Developed by  J&D MEDIA s.r.o. (C) 2022 J&D MEDIA s.r.o.