Ako som zachraňoval tamarína Drobca z vedra plného vody


Tento príspevok píšem z „podperiny“, kedže som celý chorý - prechladnutý. Neprechladol som preto, že by som sa zle obliekol, skôr z nedobrovoľného otužovania. Ale pekne po poriadku..

Pred pár dňami som robil sanitárny deň. Raz za čas poumývam všetky poličky a domček od špiny, ktoré tam narobia opičky. Náš Drobec, mláďa tamarína sedlového musí pri všetkom robiť odbornú asistenciu. Ani tento krát to nebolo inak. Skákal okolo mňa a nedala mu pokoj špongia. Pri jednom skoku si trošku zle vypočítal doskok a gravitácia ho stiahla priamo na dno vedra plného vody.

Vyletel z vedra ako riadená strela, skoro vylial všetku vodu na mňa. Vyzeral veľmi smiešne, niet azda vtipnejšej postavičky ako úplne premočený tamarín. Mokrý bol nie len on, ale aj ja. Chvíľku som zvažoval, že zbehnem pre fotoaparát, aby som zachytil tento vtipný moment. Strach o jeho zdravie bol však mocnejší. Rýchlo som vyzliekol tričko, a začal utierať Drobca. Bol to boj veliký, ani by ste neverili koľko sily má taká malá opička a ako neskutočne dokáže vrieskať. Trošku som mal doškriabanú ruku a pár kúsancov. Potom som ho ešte rýchlo vyfénoval a držal pod Bright SUN lampou, pokiaľ nebol pekne suchý. Pre istotu. Viem, že chorá opička nie je žiadna sranda. Našťastie drobec bol na druhý deň v poriadku, trošku sa ma bál, ale sarančeka si prišiel zobrať.

Už by som chcel napísať, že všetko dobre dopadlo, ale nie úplne. Chorý som ostal ja, z toho ako som behal po ubikácií vyzlečený a mokrý, alebo ako som z ubikácie prebehol celý mokrý do domu. To však nevadí, dôležité je to, že Drobec je zdravý a má oveľa krajšiu srsť ako jeho rodičia :-)


Dátum pridania:08.12.2010
 Developed by  J&D MEDIA s.r.o. (C) 2023 J&D MEDIA s.r.o.