Máme nové prírastky v našom chove..


Dlhšiu dobu som nič nepísal na stránku. Akosi menej času máme na stránku v poslednej dobe, ale to je spôsobené tým, že riešime otázku rozšírenia nášho chovu do budúcnosti. Pôvodne som plánoval výstavbu nových stavieb na chov opičiek, avšak uvedomil som si, že je to vec nereálna. Jednoducho náš pozemok je malý a nafúknuť sa nedá, preto hľadáme nový pozemok, kde by sme mohli vystavať nové chovné zariadenie. Tak aspoň dokončujeme malú ubikáciu pre tamaríny, totiž očakávame príchod celej skupiny tamarínov žltorukých k nám do chovu.

Medzi časom nám stihol pribudnúť 2 ročný samček komby ušatej, milý 5 ročný samček tamarína pinči s menom Sid, pribudla nám aj 3 ročná samička tamarína žltorukého. Aby toho nebolo málo tak sa nám narodili ďalšie dvojčatá tamarína pinči a tiež sa nám podaril odchov tamarína sedlového.

Posledný menovaný tamarín sedlový nám robil najväčší stres, prvé dni sa totiž prvorodičke nespustilo mlieko. Drobec mal rovný chvostík, čo nie je dobré znamenie a nevedel sa samozrejme udržať na rodičoch. Tak sme museli tak trošku prinútiť organizmus prvorodičky, aby sa mlieko začalo tvoriť podávaním glukózy a medikamentov, ktoré sa používajú aj u žien po pôrode. Snaženie bolo úspešné, dnes je maličký, či maličká riadne miminko..


Dátum pridania:11.06.2013
 Developed by  J&D MEDIA s.r.o. (C) 2021 J&D MEDIA s.r.o.