Nový rok 2011 je tu a máme pár noviniek


Dlhšiu dobu sme nepísali žiadny nový článok. Jednoducho sme nemali čas venovať sa stránke. Dokonca sme ani nestihli odpisovať na množstvo pošty, ktorá nám chodila, za čo sa ospravedlňujeme. Odpíšeme ešte. Prečo to bolo tak? December bol pre nás prelomový mesiac, konečne sme sa presťahovali z bytu do nového domu k našim opičkám. Teda nie priamo k nim, ale kúsok od nich. Ráno keď vstaneme rovno vidíme na ubikácie. Láska k zvieratkám, hlavne k primátom nás opantala natoľko, že sme z novopostaveného spodného bytu, ktorý sme chceli dať do prenájmu spravili priestor pre ďalšie ubikácie. Aspoň máme v novom roku čo robiť. Môžete sa tešiť tiež na nové články ako staviame ubikáciu číslo 2.

Nestrávili sme však celý mesiac len sťahovaním. Dokončil som okruh kúrenia pre opičky. K zásobníku pribudla expanzná nádoba, záložný zdroj, diaľkovo ovládané spínanie čerpadla s termostatom v ubikácií.

kurenie a ups

Aký by to bol okruh kúrenia bez radiátorov. Na rozvody som použil asi najdrahší materiál aký existuje. Ale aj najodolnejší. Nerezový vlnovec. Obával som sa totiž korórie medi, či možnosti okusovania plasthliníku opičkami.

vrtanie radiatora

Mali sme aj trošku strach, ako budú reagovať opičky na montáž kúrenia. Reagovali neskutočne dobre, trošku sa im nepáčilo vŕtanie do podlahy. Po chvíľke už na vŕtanie nereagovali a kľudne sa išli najesť.

vrtanie a tamarin

Tamarínky pinčie dostali pod stromček dva radiátory a sedlové radiátor jeden. Hneď je teplota v ich ubikáciách stabilná.

radiator u pinci

radiator u sedlovych

Spozorovali sme, že mamine z rodinky tamarínov sedlových za začalo zväčšovať bruško. So zväčšujúcim bruškom jej začala rásť aj chuť k jedlu. Nemá problém vytrhnúť samcovi kus jedla. Veľmi sa tomu ani nebráni, keď prinesieme hmyz, ani nepríde, len čaká pokiaľ sa samica napapá až do prasknutia a potom si dá hmyz aj on. A čo to značí? Budeme mať „opičkovie“ miminko :-)

tehotenstvo tamarin sedlovy

Na záver ešte jedna fotka. Viete ako vyzerá pôrodný sál vakoveveričky? Takto! Budeme mať ďalšiu vakoveveričku..

porod vakovevericka


Dátum pridania:31.12.2010
 Developed by  J&D MEDIA s.r.o. (C) 2023 J&D MEDIA s.r.o.