Nás denníček, alebo čo máme nové u nás..


26.05.2010: Dnes prišla veľká búrka, aj krúpy padali ako orechy!

Do obeda sme sa pustili do hydroizolácie strechy systémom Fatrafol. Ešte som bol len v polovičke zvárania fólie, keď zahrmelo. To neveštilo nič dobré. Utekal som pre celtu, že prikryjem strechu. V tom zafúkal taký silný vietor, že som skoro zletel zo strechy. Začalo silno pršať a malé ľadové orechy mi narážali do hlavy. Sedem metrová celta viala vo vzduchu, pridŕžal som sa kraju strechy, ale vydržal som celý dážď na streche stáť. Veľmi to nepomohlo, po chvíľke búrka prešla, ale v ubikácií bola opäť voda, z celého stropu všade kvapkala voda. Hnusné počasie, dúfam že nebudem chorý..

zateká námzateká nám2


 

22.05.2010: Izolujeme strechu od rána do noci, všade ma pichá sklenná vata

Dnes v sobotu sme sa hneď z rána pustili do izolácie strechy. Najprv sme poskladali strešné dosky, ktoré boli na streche len naukladané. Potom sme priestor medzi trámami naplnili 15cm polystyrénom a na to išla ešte sklenná vata 8cm. V miestach kde som ťahal elektroinštaláciu sme dávali nehorľavý Nobasil. Do medzier sa nafúkala pur pena. Na vrch sme nabili 2,5cm hrubé dosky a strecha bola hotová. Večer som bol tak unavený, že som nedokázal už na strechu vytiahnuť fatrafol fóliu. A tak som zavolal kamaráta Miloša, ktorý mal v piatok svadbu. Chudák mladoženáč, bolo mu riadne posvadbovo zle, ale prišiel. Ďakujeme :) Na drevo sme ešte položili geotextíliu a na to sme rozmotali strešnú fóliu. Zvárať ju budeme asi v pondelok..


 

19.05.2010: Dokočujeme dvere, impregnujeme drevo a začiname s elektroinštaláciou

Dvere máme hotové aj s kovaním. Chválim sa! Ešte moja drahá trošku sa so "šmirgľom" pohrá a môžu na impregnovať. Rovnako ako všetky rámy a okná. Zistil som, že žena a impregnácia idú dokopy, preto v zásade ženy musia impregnovať drevo. Ako som to zistil? Jednoducho, mne sa to nechcelo :-) Postavil som stĺp s Ytongu na riadenie elektroniky v ubikácií a začal som ťahať elektroinštaláciu. Zistil som, že aj stĺpik je mi priúzky, preto časť káblov bude pod omietkou a časť nad omietkou.


 

18.05.2010: Čas nás tlačí, pokračujeme v práci

Podarilo sa mi zohnať zadlabávacie kľučky so zámkom na okná. Zajtra budem frézovať otvory. Odstraňujeme škody spôsobené počasím, popri tom dokončujeme predné okná. Čas nás začína tlačiť, čoskoro majú docestovať naše opičky a ešte nie je hotová ubikácia.


 

16.05.2010: Katastrofa: Stojíme v práci, počasie ničilo a aj zničilo

Strop sme dokončili cez týždeň aj kompletne eurookná. Pred víkendom sme zabezpečili strechu(betónové kocky a veľa paliet). Aby náhodou, keď bude vietor, neodfúklo celtovinu a nedostala sa nám voda do strechy. Dnes však zisťujeme, že všade máme vodu, eurookná sú premočené, zo stropu obloženého OSB doskami všade kvapká voda. To ešte neboli ani natreté lodným lakom. KATASTROFA! Vietor natrhol celtu a voda sa dostala do stropu, strešné dosky ktoré boli len položene, ešte neboli pribité sa postáčali. Na dlážke stojí voda. A v nej mokrý zničený materiál. Neviem čo budeme robiť :-(


 

11.05.2010: Objednávame izolačné sklá

Dnes sme objednali izolačné sklá na okná, do dverí dáme bezpečnostné. O áno dvere, moje utrpenie, tak som sa ponáhľal, že som zle zmeral dvere a teraz sú o 8cm kratšie. Zabudol som zarátať klinovanie. Neviem čo urobím, ale asi do zárubne dverí hore pridám ešte jeden hranol.


 
<< predošlá strana   |1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 
18 19 20 21 22 23 24|   ďalšia strana >> 

 Developed by  J&D MEDIA s.r.o. (C) 2017 J&D MEDIA s.r.o.