Nás denníček, alebo čo máme nové u nás..


26.03.2010: Organizujeme trámovú brigádu

Doviezli trámy na strechu. Zavolal som všetkých kamarátov a strýkov na pomoc. Nakoniec všetko dobre dopadlo, 9 ľudí hravo vyložilo trámy na veniec. Najbližšie dni ich budeme obmurovávať a zalievať betónom.


 

20.03.2010: Dnes sme boli pozrieť Berušku v Čechách

Dnes sme boli v Čechách u chovateľov pozrieť našu Berušku. Boli sme odniesť klietku a korunky na čipovanie. Chovatelia sú veľmi milí ľudia, poradili nám veľa vecí.. Už sa nevieme dočkať, kedy budeme mať Berušku doma. Na fotke nie je tamarín taký zlatý ako na živo. Videli sme aj útloňov. Chceme útloňa, iste si nejakého kúpime.. Debatovali sme aj o tom, či mať veľkú opicu alebo nie. Chovatelia opice veľké majú a po ich príbehoch som zhodnotil, že malé opičky nám budú stačiť. Majú však možnosť vybaviť lemura. Budeme mať lemura?


 

13.03.2010: Deka sa suší a pokračujeme v stavbe

Pustili sme sa do betónovania múrika, ktorý bude pod prednou sklenou stenou. Objednávali sme lampy do ubikácie a elektroinštalačný materiál, vôbec to nebolo lacné. Pracujem na konštrukcií parného stroja na výrobu elektriky a tepla, ktorý bude osadený do záhradného krbu a bude slúžiť ako záložný zdroj elektriny a tepla pre ubikáciu.


 

09.03.2010: Cez víkend sme betónovali deku.

Trošku sa nám vylepšilo počasie, do obeda pršalo ale nakoniec sme sa pustili do betonáže. Deň pred tým som ešte kládol tvrdený polystyrén na nopovú fóliu a na nich som viazal kari rohože. Botónovačka dopadla dobre, betónovali sme od 10tej rána do 23:00 hodiny, miešačky sa ani nezastavili a v deke skončili 3 kontajnery štrku. Aj to bolo málo ešte sme o 19 tej hodine zháňali dodávku a utekali do hornbachu dokupovať strk. Deka je však hotová, teraz sa musím liečiť, celý deň stáť v po kolená betóne pri teplote 9 °C nebola sranda..


 

04.03.2010: Projekt na ubikáciu je hotový, pokračujeme vo výstavbe

Opäť sme sa pustili do prác na ubikácií, objednával som strešné trámy, dosky a osb dosky. Chystám veľkú brigádu na ukladanie trámov. Taký trám vôbec nie je ľahký, jeden má cez 200Kg. Objednával som tepelné vykurovacie rohože. Už je celkom teplo, tak kopeme a vyrovnávame zeminu pod podlahu, ťahali sme aj kúrenie od domu a elektrické káble. Roboty ako na kostole :-)


 

03.03.2010: Naša tamarínka sa volá Beruška.

Dozvedeli sme sa, že naša budúca samička tamarína pinči sa volá Beruška. Má milú povahu, behá za ľudmi, nekúše a má skúsenosti s nosením mláďatka. Teraz má 2 roky. Má trošku menší chvostík, ale zato je to malé šidlo. Už sa tešíme keď ju pôjdeme pozrieť. Chcete vidieť jej fotku ? Tu ju máte, no nie je zlatá?

tamarín pinči Beruška


 
<< predošlá strana   |1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 
18 19 20 21 22 23 24|   ďalšia strana >> 

 Developed by  J&D MEDIA s.r.o. (C) 2017 J&D MEDIA s.r.o.