Nás denníček, alebo čo máme nové u nás..


04.04.2010: Opäť píšeme žiadosti a beháme po úradoch

Boli sme sa porozprávať na obvodnom úrade životného prostredia. Sme zase trošku múdrejší. Dali sme aj žiadosť na mesto na schválenie chovu opíc. Všetko je v poriadku, žiadosť je schválená. Ešte nám ostáva veterinárna správa. Tam sme volali a dohodli sme si potrebné veci, nebude s tým problém..


 

03.04.2010: Na trámy ukladáme strešné laty

Trámy máme zaliaté betónom. Konečne. Na vrch sme naukladali strešné dosky a prikryli ich celtou, aby sme mohli začať dávať od spodnej časti OSB dosky. Zisťujeme, že vo vnútri je dosť veľká tma, výroba svetlíkov bude potrebná. Ďalšie zdržanie.


 

26.03.2010: Organizujeme trámovú brigádu

Doviezli trámy na strechu. Zavolal som všetkých kamarátov a strýkov na pomoc. Nakoniec všetko dobre dopadlo, 9 ľudí hravo vyložilo trámy na veniec. Najbližšie dni ich budeme obmurovávať a zalievať betónom.


 

20.03.2010: Dnes sme boli pozrieť Berušku v Čechách

Dnes sme boli v Čechách u chovateľov pozrieť našu Berušku. Boli sme odniesť klietku a korunky na čipovanie. Chovatelia sú veľmi milí ľudia, poradili nám veľa vecí.. Už sa nevieme dočkať, kedy budeme mať Berušku doma. Na fotke nie je tamarín taký zlatý ako na živo. Videli sme aj útloňov. Chceme útloňa, iste si nejakého kúpime.. Debatovali sme aj o tom, či mať veľkú opicu alebo nie. Chovatelia opice veľké majú a po ich príbehoch som zhodnotil, že malé opičky nám budú stačiť. Majú však možnosť vybaviť lemura. Budeme mať lemura?


 

13.03.2010: Deka sa suší a pokračujeme v stavbe

Pustili sme sa do betónovania múrika, ktorý bude pod prednou sklenou stenou. Objednávali sme lampy do ubikácie a elektroinštalačný materiál, vôbec to nebolo lacné. Pracujem na konštrukcií parného stroja na výrobu elektriky a tepla, ktorý bude osadený do záhradného krbu a bude slúžiť ako záložný zdroj elektriny a tepla pre ubikáciu.


 

09.03.2010: Cez víkend sme betónovali deku.

Trošku sa nám vylepšilo počasie, do obeda pršalo ale nakoniec sme sa pustili do betonáže. Deň pred tým som ešte kládol tvrdený polystyrén na nopovú fóliu a na nich som viazal kari rohože. Botónovačka dopadla dobre, betónovali sme od 10tej rána do 23:00 hodiny, miešačky sa ani nezastavili a v deke skončili 3 kontajnery štrku. Aj to bolo málo ešte sme o 19 tej hodine zháňali dodávku a utekali do hornbachu dokupovať strk. Deka je však hotová, teraz sa musím liečiť, celý deň stáť v po kolená betóne pri teplote 9 °C nebola sranda..


 
<< predošlá strana   |1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 
18 19 20 21 22 23 24|   ďalšia strana >> 

 Developed by  J&D MEDIA s.r.o. (C) 2023 J&D MEDIA s.r.o.