Nás denníček, alebo čo máme nové u nás..


27.01.2010: Prišla odpoveď na e-mail na inzerát

Prišla nám odpoveď na inzerát. Majú samičku, má papiere ale musíme ju zobrať hneď. Také správanie sa mi veľmi nepáči nie je to moc dobré. Človek nemá kontrolu a ani možnosť vedieť niečo o povahe zvieraťa. Dokonca nevedeli ani presne povedať odkiaľ zvieratko pochádza, čo bolo pre nás dosť podstatné ak chceme mať chov. Nakoniec sa s predávajúceho vykľul len dohadzovač. Kašleme na dohadzovačov. Naša opička má byť z dobrých rúk, vychovávaná s láskou, tak aby sme mohli v tom pokračovať. Na otázky či je možné vidieť samičku nám prišla dosť arogantná odpoveď. Ani som už nemal chuť odpisovať. Aj keď cena nebol zlá, 1300Eur, nechali sme to tak..


 

27.01.2010: Z letnej záhrady je definitívne ubikácia

Projekt zimnej záhrady sme zmenili na projekt ubikácie pre opičku. Začína nám byť jasné, že k samčekovi bude potrebná samička. Začínam teda oslovovať chovateľov, či niekto nemá na predaj samičku. Trávim celé noci nad projektom ubikácie. Ako vhodne vykurovať, ako prisvecovať svetlami, materiálne zabezpečenie, navrhujem izolovanú strechu, kamerový systém a najlepšie keby to všetko malo elektronické ovládanie. Projekt by bol hotový, ešte treba konzultovať niektoré časti so stavbárom..


 

20.01.2010: Máme istú prvú opičku ani nevieme ako..

Občas robíme nejaké práce pre jednu zoo, dá sa povedať, že už viac ako dva roky. Okrem nej máme stále nedokončený projekt zooineurope.com. Skúšal som napísať do zoo, či náhodou nemajú na odpredaj nejakú opičku. Ani nie po hodine mi zavolajú z vedenia, že nie je problém, môžeme mať tamarína pinči alebo makaka. Ostal som šokovaný, ihneď som volal svojej drahej, aby vedela, čo sa deje. Bola zaskočená, ale súhlasila s tamarínom. Odber sme dohodli na leto a samček bol istý. V tej dobe mal 13 mesiacov. Hneď všetko začínalo naberať iný rýchly spád.


 

12.01.2010: Skúšam poslať prvý e-mail chovateľom primátov

Napadlo mi, že by som mohol skúsiť osloviť nejakého chovateľa, čo má na internete ponuku, že predá tamarína. Na tom sme sa zhodli, že na začiatok stačí aj niečo menšie. Výber skončil na tamarínkoch žltorukých. Do e-mailu som napísal, že by sme mali záujem tak cez leto. Dovtedy by sme mali mať hotový penzión a aj ubikáciu. Prehodnocujeme dokončenie zimnej záhrady tak aby vyhovovala aj pre chov opičiek. Naša zimná záhrada bude veliká, zmestilo by sa tam aj 20 tamarínov..


 

02.01.2010: Mať len jednu opičku pre zábavu?

Čím viac sa dostávame do problematiky chovu, mení sa nám pohľad na chov primátov. Nie je úplne vhodné ich chovať len pre zábavu. Veď je ich nedostatok. Keď už chovať tak jedine párik a pokúsiť sa pomôcť s ich rozmnožením. Väčšina sú na vyhynutie. Objavili sme pojem CITES. Študujeme web cites.sk.


 

21.12.2009: Padlo definitívne rozhodnutie, budeme mať opičku

Dnes sme sa zhodli na chove opičky. Netreba ju totiž venčiť, ako psíka. Mačičky už máme, tak exotika vyhrala. Bojujem za malpu alebo makaka. Dozvedám sa zaujímavé veci o tom, že makak je taká mala šelma, čo rada kúše. Určite však bude bývať v klietke, neviem si ani len predstaviť, že by sme opičku chovali s plienkami na zadočku po celý život. Našli sme stránku chovateľov v Čechách(monkeyrescue.org), neustále ju študujeme. Opice sú užasné tvory.


 
<< predošlá strana   |1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 
18 19 20 21 22 23 24|   ďalšia strana >> 

 Developed by  J&D MEDIA s.r.o. (C) 2017 J&D MEDIA s.r.o.