Nás denníček, alebo čo máme nové u nás..


29.09.2010: Môžem opičku pohladkať? Nie! Nehnevajte sa, ale radšej nie..

Stále sa stretávame s predstavou ľudí, že malá opička je prítulné domáce zvieratko. Taký maznáčik na hladkanie ako mačka, či kocúrik. Každý kto príde k nám na návštevu si chce pozrieť náš chov a ako prvú otázku sa vždy s.. >>


 

28.09.2010: Článok o našom chove v časopise Slovenka

Minulý týždeň vyšiel v časopise Slovenka dvojstranový článok o našom chove. Môžete sa v ňom dočítať o chove opičiek – tamarínov. Článok je skôr orientovaný na širokú skupinu ľudí, takže veľa odborných informácií v ňom nenájdete.


 

26.09.2010: Máme prírastok, narodila sa nám malá vakoveverička

Označenie narodila nie je úpne presné. Narodila sa už před časom, ale až nedávno vyliezla z vaku maminy. Trošku narástla a už sa do neho nezmestí. Zistili sme to včera, že máme malú vakoveveričku. Má asi 2 cm a je celá sivá. Mamina si ju chráni tak fotografie sa nám zatiaľ neporadilo urobiť. Samička tamarína pinčí Beruška si už u nás zvykla, nechá sa aj pohladkať. Je to také malé šidlo, vždy keď ideme do ubikácie vybehne na chodbu a odmieta sa vrátiť. Vylezie na kameru a odtiaľ pozoruje tamarínov sedlových. Zvedavá je ako stará babka. Navštívila nás chrípka, tak posledné dni veľmi nechodíme k naším miláčikom. Potravu im nosíme s rúškou na tvári a snažíme sa, čo najmenej tráviť čas v ubikácií.


 

20.09.2010: Mali sme zásnuby, prišla k nám samička tamarína pinči Beruška

Dnes k nám prišla samička tamarína pinči Beruška z Vyškova – mesta v Českej republike. Napäto sme očakávali ako sa skamarátia s našim Leom. V ich prípade išlo totiž skôr o zásnuby, keďže sme chceli vytvoriť z nich chovný párik tamarínov. Najprv sa ovoniavali, potom skontrolovali svoje pohlavie a už sa začali k sebe mať. Po chvíľke vliezli do svojho domčeka, veď už bol čas spánku. Nedalo nám to a nahliadli sme k nim do domčeka. Túlili sa k sebe a driemali. Bol to nádherný pohľad, budú s nich veru dobrí rodičia.

tamarín pinči


 

17.09.2010: Aké vitamíny potrebujú primáty a ako vyzerá náš jedálny lístok

Dnes keď som chystal večeru pre naše zvieratká, zbadal som na stole položený fotoaparát. Hneď som využil jeho služieb. Ráno dávame opičkám ryžovú kašu (Sunarka, Nestlé a HiPP). Do tej pridávame na ochutenie za malú lyži.. >>


 

13.09.2010: Nové fotografie samčeka tamarína pinčí – Lea

Tamarín Leo si u nás začína pomaličky zvykať. Stále má v očiach strach, ale už behá po ubikácií aj keď sme tam. Prišli sme na to, že sa o neho starala pred tým teta zoologička, ktorá sa mierne podobá na moju drahú polovičku, takže sa až tak nebojí, keď ide ona dnu čistiť klietku. Behá okolo nej a naučil sa aj zobrať z ruky. Naopak je to u tamarínov sedlových, tie si nejako obľúbili mňa. Keď ma vidia na dvore začnú kričať a hneď sú na pletive zavesené, opatrne ich skúšam aj pohladkať. Ak idem dnu hneď dobehnú ku mne a pozerajú čo im dobrého dám, či nemám vo vrecku nejakého sarančeka. Sú veľmi naučené, keď vyberiem handru vybehnú z domčeka a počkajú pokiaľ im ho z vnútra nevyčistím.

Aby som nezabudol, podarilo na nám spraviť pár prvých fotografií Lea, nájdete ich vo fotogalérií.


 
<< predošlá strana   |1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 
18 19 20 21 22 23 24|   ďalšia strana >> 

 Developed by  J&D MEDIA s.r.o. (C) 2017 J&D MEDIA s.r.o.