Nás denníček, alebo čo máme nové u nás..


08.09.2010: Na čo si dať pozor pri výstavbe ubikácií – prvé skúsenosti

Keď sme stavali ubikáciu, mali sme dokonale rozpracovaný projekt do každého detailu. Až prax ukázala, že nie je v skutočnosti všetko dobré, čo sa zdá byť teoreticky dokonalé. Pôvodne som chcel len napísať na rýchlo pár odporúčaní, ale nakoniec som zaviedol na to samostatnú rubriku - naše skúsenosti.

Na čo si dať pozor pri výstavbe ubikácií nájdete tu.


 

05.09.2010: Samček tamarína pinči zo ZOO Košice je už u nás

Prevoz samčeka tamarína pinči zo ZOO Košice dopadol úspešne. Chudáčik mal s cesty veľký stres. Boli sme až prekvapení, ako veľmi sa bál. Celou cestou ležal v prepravke a nepohol sa ani kúsok. Dostal hneď meno Leonardo, v skratke Leo. S prevozom tamarínov sedlových sa to nedá ani porovnať, tie si aj cestou zobrali jedlo a zvedavo pozerali z prepravky. Leo mal taký veľký stres, že aj po vyložení v ubikácií strávil celú noc na vetvičke, ani do domčeku sa nešiel schovať. Ráno sa situácia zlepšila, začal sa zoznamovať so svojím novým domovom a začal aj jesť. Uvidíme časom ako si na nás zvykne.

tamarín pinči zoo košice


 

02.09.2010: Zajtra ideme pre tamarína pinči do Zoo

Tak a máme to tu. Zajtra ráno vyrážame pre nášho prvého tamarína pinči z Košickej Zoo. Dnes som nahlásil aj jeho dovoz na veterinárnu správu a komunikoval o podmienkach dovozu s ministerstvom. Všetko je v poriadku, prevozu nič nebráni. Tento týždeň považujeme za zlomový, dorazili nám aj papiere z Českého CITESU, takže budúci týždeň príde k nám aj samička tamarína pinči z Vyškova. Samček sa narodil 12.7.2009 a samička 30.6.2008. Dúfame, že si padnú do oka a vytvoria novú mladú rodinku.


 

01.09.2010: Nové fotky na stránke, vakoveverička má zapálené očko..

Pridali sme nové fotografie do fotogalérie, môžete si pozrieť naše tamarínky sedlové v ich plnej kráse. Posledné dni sme mali trošku stres, prišlo náhle ochladenie a vykurovanie (temperovanie) len podlahovým kúrením sa ukázalo ako nedostatočné. Skôr ako sa podlaha stihla vykúriť, klesla nám nočná teplota v ubikácií na 22°C. Tamarínkom sa to veľmi nepáčilo, odmietali ráno opustiť ich vyhrievaný domček. Nič iné nám neostávalo, len utekať do obchodu a kúpiť dodatočné teplovzdušné vykurovanie a zvýšiť nočnú teplotu na 25°C. Ráno opäť behali po ubikácií.

Vakoveverička s menom Superman, ktorá je v skutočnosti vakoveveričiak ostala so zapáleným očkom. Museli sme nasadiť hneď kvapky do očí, našťastie sa jeho stav hneď zlepšil. Superman je našou najväčšou a najzvedavejšou vakoveveričkou. Vždy keď prídeme (a to aj cez deň), vybehne z kokosového domčeka a očakáva nejakú dobrotku. Nesmieme mu dávať toľko jedla, lebo sa za chvíľku ani do kokosu nezmestí.


 

27.08.2010: Spustili sme webkamery, živý prenos so zvukom robí problémy

Posledné dni trávime nastavovaním systému riadenia ohrevu domčekov. Keď nastavím teplotu podlahy v domčeku na 30 °C, opičky ráno kýchajú. Asi im bolo zima. Skúsil som nastaviť vyššiu teplotu, už ráno nekýchali, ale časť noci strávili s vystrčenou polovičkou telíčka s domčeka. Asi im bolo príliš teplo.

Nahodili sme aj webkameru, zatiaľ na tamarínkov sedlových. Máme prichystané aj kamery pre ďalšie zvieratká. Pridali sme jednu kameru s natáčaním, ktorá bude zobrazovať dianie vo všetkých ubikáciách. Zatiaľ len posielame obrázky na stránku v intervaloch pár sekúnd. Dokončujem aj streamovací server, len nie je to také jednoduché ako som si myslel. Streamovať signál z viacerých ip kamier – živý online prenos so zvukom to už je iná kategória. Museli sme do serverovne pripojiť nový server, ktorý preberá signál z ip kamier, prevádza ho do lepšieho formátu a umožňuje ho ďalej zobrazovať na stránkach. Veľmi mu to zatiaľ nejde, ale verím, že to zvládneme.

Webkamery nájdete tu.


 

22.08.2010: Spustili sme fotogalériu, prvé fotografie tamarína sedlového

Spustili sme fotogalériu na našej stránke. Pridali sme pár prvých fotografií našich tamarínkov sedlových. Prvý deň, keď sme ich priviezli odmietali opustiť domček, do ktorého sa nasťahovali a veľa toho nepojedli. Už sme začínali mať stres, či sú v poriadku. Na druhý deň sa však situácia zmenila a začali behať hore dole a čvirikať o dušu. Nechali sa aj nakŕmiť z ruky a veselo zniesli aj prvé upratovanie v ubikácií. Stále skákali za nami sa pozrieť, čo to robíme s tou lopatkou.

Fotogalériu nájdete tu.


 
<< predošlá strana   |1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 
18 19 20 21 22 23 24|   ďalšia strana >> 

 Developed by  J&D MEDIA s.r.o. (C) 2017 J&D MEDIA s.r.o.