Nás denníček, alebo čo máme nové u nás..


20.02.2010: Nevyhneme sa čipovaniu tamarínka

Skúšali sme vybaviť výnimku z čipovania. Nepodarilo sa. Písali sme chovateľom do Čiech, či by bolo možné ešte pred odberom dať začipovať opičku u nich a dať číslo čipu zapísať do papierov. Chovateľ s tým nebol veľmi nadšený, bál sa o život svojich opičiek, teda o tú jednu, čo má ísť k nám. Nevedeli pochopiť, prečo u nich sa neodporúča čipovanie tamarínkov a u nás je to povinná vec. Veď zvieratká sú tie isté u nich aj u nás.


 

15.02.2010: Samička tamarína nemá nezameniteľné značenie CITES prostredníctvom čipu

Posledné dni veľa telefonujem po úradoch. Volal som na CITES, na ministerstvo a tiež na obvodný úrad životného prostredia. Riešime dovoz tamarína z členského štátu EU. Vzniká nový problém. Samička má v papieroch uvedené, že nie je začipovaná, lebo hrozí vykusnutie čipu. Značenie je podľa fotografie. To sa však nepáči naším úradom. Po konzultáciách sa dozvedáme, že nie je možné mať zvieratko na Slovensku z kategórie CITES A bez označenia prostredníctvom čipu. Väčšina úradníkov je v skutku veľmi príjemná, našli sa aj dosť divní úradníci sršiaci aroganciou. Aj takí musia byť.


 

12.02.2010: Našli sme vhodnú samičku tamarína..

Nakoniec sme našli jedného chovateľa z Čiech u ktorého bolo vidno, že chová opičky vzorne a s láskou. Dohodli sme sa na kúpe. Veľmi sa nám páčil ich prístup, boli to seriózny chovatelia, ktorých zaujímalo kam pôjde ich samička, aké bude mať životné podmienky. Po prvý krát sa rozhodli predať opičku z ich chovu. Urobili na nás skutočne dobrý dojem. Niekedy sa plánujeme u nich zastaviť a dohodnúť sa..


 

05.02.2010: Prišli odpovede, vyberáme a zvažujeme kúpu.

Ozvali sa nám rôzne chovy. Priemerná cena sa pohybovala okolo 50-60 tisíc českých korún za chovnú samičku. Väčšina nemala problém s tým, že by sme brali opičku až cez leto. Aj tak momentálne mali len malé mláďatka. Hneď to bola iná komunikácia. PS: Niektoré ponuky boli aj za polovičnú cenu, ale opičky vyzerali na fotke dosť úboho. Bolo vidno, že chovajú primáty len pre zisk.


 

04.02.2010: Registrácia chovateľa exotických zvierat na CITES

Dnes sme zaslali náš prvý papier k chovu. Posielali sme registráciu chovateľa na CITES. Budeme chovatelia. Našiel som chovateľov v Českej republike, rozposlal som im poštu, že zháňame samičku - mláda tamarína pinči. Uvidíme, či sa niekto ozve. Máme dosť času, dokončenie ubikácie nám zaberie hádam pól roka. Berieme jej výstavbu vážne, chceme mať zvládnutý každý detail.


 

02.02.2010: Ozval sa opäť dohadzovač

Ponúkol nám párik tamarínov len za cenu 60 tisíc starých korún, ale treba ich zobrať do konca týždňa. Neodpísal som. Nech si ich nechajú. Primát, aj keď malý je živý tvor, a nie stará miešačka, čo si kupujeme len tak.


 
<< predošlá strana   |1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 
18 19 20 21 22 23 24|   ďalšia strana >> 

 Developed by  J&D MEDIA s.r.o. (C) 2017 J&D MEDIA s.r.o.