Nás denníček, alebo čo máme nové u nás..


22.11.2009: Ukončujeme práce vonku nočné teploty klesajú pod 5 °C

Steny už máme skoro hotové. Začína byť dosť zima. Pridávam nemrznúce prísady do malty aj keď viem, že to nie je úplne správne. Na tento rok sme s výstavbou skončili, presúvame do vnútra, robiť kachličky a kúpeľne na našom penzióne.


 

03.10.2009: Začíname s výstavbou zimnej záhrady, neoficiálne ubikáciou

Dnes nám prišiel papier z úradu s povolením na stavbu zimnej záhrady. Púšťame sa do stavby múrov. Základy a časť múrov máme hotových od minulej zimy. Stále sledujeme chov primátov, začíname mať dosť slušné informačné opičkové portfólio v hlavách. Je to skoro isté bude nejaké zvieratko. Určite však nebude voľne pustené po byte, beriem to reálne. Začíname si uvedomovať aké podmienky potrebuje mať primát.


 

20.09.2009: Nebudeme stavať bazén na konci pozemku je to isté.

Mali sme v pláne, že za našim domom ktorého časť prestavujeme na penzión postavíme pre hostí krytý bazén. Hovorili sme s pamiatkárkou a dozvedeli sme sa že pri výkopových prácach bazéna by bol potrebný archeologický dozor. To sa nám veľmi nepáčilo, predstavte si že ručne kopete dva mesiace bazén a nad vami stojí nejaký dozor a kutre sa Vám v každom fúriku. Do zadnej časti pozemku sa nám totiž žiadny silnejší stroj ako robotník s lopatou nedostane. Taký bazén ručne kopaný a aj ručne betónovaný nebude asi lacná záležitosť, hlavne ak chcete pravý bazén, kde sa dá ja plávať. Nechceme mať len tučnú vaňu. Nakoniec sme sa rozhodli, že podáme žiadosť na mesto len na stavbu zimnej záhrady. Keď budeme chcieť bazén kúpime taký skladací nadzemný. V hlave mi však beží iný plán. Do zimnej záhrady sa dá kľudne nasťahovať opica, veď načo je turistom bazén :]


 

19.09.2009: Chov opíc vôbec nie je jednoduchý

Postupne si uvedomujem, že chov opíc nie je hračka, vyžaduje to veľkú starostlivosť. Je to zodpovednosť. Len obyčajná chrípka, ktorú od Vás dostane ju môže zabiť. Jej liečba je veľmi ťažká. Opice vyžadujú pekne rozmanitú stravu, takže nakosená tráva a od suseda ukradnuté jabĺčka jej asi stačiť nebudú. Moja drahá začína viesť rozhovory na tému chov opičiek. Páči sa jej veľmi útloň. Je to dobrá správa. V rozhovoroch preberáme skúsenosti s chovom, ktoré majú chovatelia primátov. O zlých veciach tam veľmi popísané nie je.


 

11.09.2009: Každé ráno študujem primátov a podvečer referujem doma aké su zlaté

Každé ráno teraz vstávam o 4tej ráno aby som si študoval chov opíc. Všetko čo nájdem nezabudnem zreferovať mojej drahej pred spaním. Nezabudnem ukázať pár fotiek a videa z youtube. Niektoré opičky sú také zlaté. Zisťujem, že sa dožívajú dosť veľkého veku. Ak si teraz kúpim opicu, budem ju mať aj na dôchodku. Veď to sa oplatí!


 

04.09.2009: Už prešli dva týždne a nový dom stále nemáme..

Stále nemáme nový dom a tým pádom nemôžeme mať opičky. Asi by som nemal vymýšľať, veď ešte nemáme dostavaný dom, na ktorom pracujeme. Jedno nedokončené a už by som chcel nový. Nevadí, veď keby sme mali malú opičku, mohli by sme ju chovať doma, v izbe jej spravím veľké terárium. Na internete som našiel kopec ľudí, ktorí chovajú opičky v teráriu z OSB dosiek, prípadne majú kočkodana v spáľni. Tak prečo by som nemohol mať aj ja primáta v obývačke? Priateľka mi vravela, že jej jeden primát v obývačke stačí, dvoch netreba. Ja som tam hľadal ale nič som nenašiel, okrem mňa tam nikto nebol..


 
<< predošlá strana   |1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 
18 19 20 21 22 23 24|   ďalšia strana >> 

 Developed by  J&D MEDIA s.r.o. (C) 2017 J&D MEDIA s.r.o.