Nás denníček, alebo čo máme nové u nás..


02.01.2010: Mať len jednu opičku pre zábavu?

Čím viac sa dostávame do problematiky chovu, mení sa nám pohľad na chov primátov. Nie je úplne vhodné ich chovať len pre zábavu. Veď je ich nedostatok. Keď už chovať tak jedine párik a pokúsiť sa pomôcť s ich rozmnožením. Väčšina sú na vyhynutie. Objavili sme pojem CITES. Študujeme web cites.sk.


 

21.12.2009: Padlo definitívne rozhodnutie, budeme mať opičku

Dnes sme sa zhodli na chove opičky. Netreba ju totiž venčiť, ako psíka. Mačičky už máme, tak exotika vyhrala. Bojujem za malpu alebo makaka. Dozvedám sa zaujímavé veci o tom, že makak je taká mala šelma, čo rada kúše. Určite však bude bývať v klietke, neviem si ani len predstaviť, že by sme opičku chovali s plienkami na zadočku po celý život. Našli sme stránku chovateľov v Čechách(monkeyrescue.org), neustále ju študujeme. Opice sú užasné tvory.


 

22.11.2009: Ukončujeme práce vonku nočné teploty klesajú pod 5 °C

Steny už máme skoro hotové. Začína byť dosť zima. Pridávam nemrznúce prísady do malty aj keď viem, že to nie je úplne správne. Na tento rok sme s výstavbou skončili, presúvame do vnútra, robiť kachličky a kúpeľne na našom penzióne.


 

03.10.2009: Začíname s výstavbou zimnej záhrady, neoficiálne ubikáciou

Dnes nám prišiel papier z úradu s povolením na stavbu zimnej záhrady. Púšťame sa do stavby múrov. Základy a časť múrov máme hotových od minulej zimy. Stále sledujeme chov primátov, začíname mať dosť slušné informačné opičkové portfólio v hlavách. Je to skoro isté bude nejaké zvieratko. Určite však nebude voľne pustené po byte, beriem to reálne. Začíname si uvedomovať aké podmienky potrebuje mať primát.


 

20.09.2009: Nebudeme stavať bazén na konci pozemku je to isté.

Mali sme v pláne, že za našim domom ktorého časť prestavujeme na penzión postavíme pre hostí krytý bazén. Hovorili sme s pamiatkárkou a dozvedeli sme sa že pri výkopových prácach bazéna by bol potrebný archeologický dozor. To sa nám veľmi nepáčilo, predstavte si že ručne kopete dva mesiace bazén a nad vami stojí nejaký dozor a kutre sa Vám v každom fúriku. Do zadnej časti pozemku sa nám totiž žiadny silnejší stroj ako robotník s lopatou nedostane. Taký bazén ručne kopaný a aj ručne betónovaný nebude asi lacná záležitosť, hlavne ak chcete pravý bazén, kde sa dá ja plávať. Nechceme mať len tučnú vaňu. Nakoniec sme sa rozhodli, že podáme žiadosť na mesto len na stavbu zimnej záhrady. Keď budeme chcieť bazén kúpime taký skladací nadzemný. V hlave mi však beží iný plán. Do zimnej záhrady sa dá kľudne nasťahovať opica, veď načo je turistom bazén :]


 

19.09.2009: Chov opíc vôbec nie je jednoduchý

Postupne si uvedomujem, že chov opíc nie je hračka, vyžaduje to veľkú starostlivosť. Je to zodpovednosť. Len obyčajná chrípka, ktorú od Vás dostane ju môže zabiť. Jej liečba je veľmi ťažká. Opice vyžadujú pekne rozmanitú stravu, takže nakosená tráva a od suseda ukradnuté jabĺčka jej asi stačiť nebudú. Moja drahá začína viesť rozhovory na tému chov opičiek. Páči sa jej veľmi útloň. Je to dobrá správa. V rozhovoroch preberáme skúsenosti s chovom, ktoré majú chovatelia primátov. O zlých veciach tam veľmi popísané nie je.


 
<< predošlá strana   |1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 
18 19 20 21 22 23 24|   ďalšia strana >> 

 Developed by  J&D MEDIA s.r.o. (C) 2023 J&D MEDIA s.r.o.