Nás denníček, alebo čo máme nové u nás..


20.08.2010: Chovný párik tamarína sedlového aj s mláďatkom je už u nás

Včera večer sme vrátili z Mostu, kde sme boli pre tamarínky sedlové. Kúpili sme ich v chovateľskej predajni „Chovatel“ od skúseného chovateľa. Cesta prebehla v poriadku, opičky boli v celku potichu. Len občas si jemne začvirikali cestou, hlavne na skákajúcej betónovej diaľnici medzi Brnom a Bratislavou. Keď sme ich vypustili z klietky do ubikácií, hneď začali behať a keď objavili misku z jedlom spustila sa tá pravá tamarínovská debata. Čvirikali o dušu. Zjedli kúsok banánu, nektrinky a iné dobroty nechali v miske. Potom vliezli do nového domčeku z ktorého im trčali len hlavičky. Budúci týždeň pôjdeme na úrad životného prostredia ich prihlásiť na Slovensku.

tamarin sedlovy


 

16.08.2010: Návšteva z veterinárnej správy dopadla výborne..

Od rána sme mali veľký stres ako dopadne kontrola z veterinárnej správy. Očakávali sme tie najhoršie veci. Boli sme však milo prekvapení. Prišli dvaja veterinári zo štátnej veterinárnej a potravinovej správy SR, inak v skutku veľmi príjemní ľudia. Spísali s nami úradný záznam o kontrole našich ubikácií. Nemali žiadne námietky, ubikácie sa im páčili. Takže v stredu ideme pre náš párik tamarínov sedlových aj s ich miminkom do Českej republiky.

Vakoveveričky sa u nás už udomácnili, pekne si berú potravu z ruky a nechajú sa pohladiť. Nie sú ani veľmi hlučné, ako sme sa báli. Fotografie a video pridáme čoskoro na stránku. Dnes začneme vyrábať vakoveveričkám nové domčeky na spanie. Jedna z našich vakoveveričiek sa nakoniec nechala zvečniť.

vakovevericka v kokose .


 

13.08.2010: Ubikácie máme hotové. Konečne..

Po pár dňoch prác dlho do noci sa nám podarilo dokočiť naše ubikácie. Poslednú noc sme strávili na výstavbe, lebo dnes má príjisť kontrola z veterinárnej správy. (ráno nám telefonovali, že až v pondelok o 9tej prídu) Dúfam, že sa im bude naša šesť mesačná práca páčiť. Koncom leta chceme ešte dokončiť letné výbehy pre zvieratká. Ale teraz si dáme chvíľku pracovnú pauzu. Fotografie z hotovej ubikácie si môžete pozrieť tu - staviame ubikáciu II.

ubikacia pre lemura


 

11.08.2010: Máme skoro všetko hotové..

Volal som na ministerstvo životného prostredia, ako je to s našou žiadosťou. Pani, ktorá má na starosti našu žiadosť bola veľmi milá, povedala, že si čítala našu žiadosť aj e-mail, ktorý som jej posielal a dá nám vyjadrenie k nášmu chovu, len má teraz toho viac, takže nestihla skôr odpísať, či ozvať sa. Keby náhodou niečo ešte bolo potrebné, zavolá nám, inak je všetko v poriadku.

Dnes musíme ešte zavesiť vetvičky i laná v ubikáciách a spraviť ochranné mriežky z pletiva na lampy. Inak by bola ubikácia kompletne hotová. Dnes aj konečne zavolám na veterinárnu správu, že ubikácie sú hotové, nech prídu zajtra na ich kontrolu. Ak to dobre dopadne, máme hotové aj ubikácie aj papiere k chovu. Môžeme ísť pre naše tamarínky..


 

08.08.2010: Nemáme čas ani písať, neustále pracujeme na ubikácií

Každý deň pracujeme na výstavbe, namontovali sme hranoly, ktoré oddeľujú jednotlivé klietky, dávame na ne pletivo. Máme hotovú celú elektroinštaláciu aj všetky lampy. Tento týždeň budeme dokončovať domčeky, vešať laná a vyrábať poličky na skákanie. Priebežne pridávame aspoň fotografie výstavby na stránku. Posledný telefonát na veterinárnu správu nevyzeral veľmi pozitívne, mám zavolať v utorok a následne príde kontrola. Veľmi sa im k nám chodiť nechcelo, vraj schvaľovanie chovu primátov má na starosti výhradne ministerstvo životného prostredia. Už v tom máme pekný zmätok. V pondelok budem aj volať na ministerstvo kvôli schváleniu chovu CITES A primátov. Držte nám prosím palce, nech to dobre dopadne..


 

04.08.2010: Nastáva posledná fáza dokončovania novej ubikácie

Na stenách sa dokončujú posledné maľby prírody. Ešte musím namontovať UVB svetlá, halogenidy i kamerový systém a otestovať elektroniku systému v ostrom nasadení. A spustiť pomalý nábeh vykurovania podlahy, má to trvať 5 dní. V najbližších dňoch dokončíme tiež rozdelenie ubikácií pletivom a osadíme poličky a laná. Včera sme vyrábali domčeky na spanie. Do podlahy každého domčeku sme zaliali poterom výhrevnú rohož aj s teplotným čidlom, na ktorú pôjdu parkety. Pred nejakým časom sme kupovali fikusy do ubikácií. Za ten čas nám trošku narástli a nezmestia sa nám do auta, asi ich budeme musieť trošku ostrihať pred prevozom do nových ubikácií. Stále máme pocit, že sme na niečo ešte zabudli..

Dnes budem volať na veterinárnu správu, že v pondelok môžu dobehnúť na kontrolu ubikácií. Uvidíme ako dopadneme. Veríme, že len a len dobre, lebo budúci týždeň máme už ísť pre chovný pár tamarínov sedlových.


 
<< predošlá strana   |1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 
18 19 20 21 22 23 24|   ďalšia strana >> 

 Developed by  J&D MEDIA s.r.o. (C) 2017 J&D MEDIA s.r.o.