Nás denníček, alebo čo máme nové u nás..


03.07.2010: Osadili sme rámy okien, vyzerajú veľmi divno

Dnes sme osadili rámy okien. Ani sme si neuvedomili, že vrchný nosný trám nie je úplne vodorovný. To by však vôbec nevadilo, nech si je ako chce, ale keď sa osadí pod ním rám okien, zrazu v jednom rohu máte medzeru 5cm a v druhom 10cm. Podľa vodováhy je rám rovno, ale opticky to z diaľky veľmi divno. Ako keby okná boli na šikmo. Nejako to budeme musieť zamaskovať. Najlepšie veľkou dekou, cez celú ubikáciu :-) Objednávali sme pletivo na ubikácie a vonkajší výbeh, začiatkom týždňa by malo doraziť. Ani sa to nezdá, ale na plochu je to viac jako 70m2 pletiva. Vo vnútri sme dali zvárané pletivo chovateľské a vonku budeme dávať klasické pozinkované zajačkovské pletivo, ktoré bolo podstatne lacnejšie. Na rozdelenie ubikácie(klietočky) budú potrebné hranoly 6x6cm, ktoré sme volili zo smrekovca, ktoré nie je potrebné impregnovať. Je vhodné do extrémne vlhkých prostredí. Teraz sú v sušiarni, za 10 dní ich máme u nás.

Ak Vás to zaujíma, tak členenie priestoru pre jednotlivé zvieratá sme zvolili takto:

- vnútorný priestor pre lemúra: 3,5 x 5 m (17,5 m2) + 6m2 vonkajší výbeh A s výškou 3m
- vnútorný priestor pre tamarínov: 1,8 m x 5m (9m2) + 4m2 vonkajší výbeh B s výškou 3m
- vnútorný priestor pre útloňov: 2,2 m x 2m (4,4m2)

Vnútorný priestor pre tamarínov a útloňov bude prepojený, takže budú mať k dispozícií 13,4m2 vnútorného priestoru. Podľa osobných skúseností chovateľov tamarínov a úloňov je vhodné i možné chovať tieto dva druhy spoločne. No uvidíme..


 

29.06.2010: Kamerový systém nahodený a neočakávana správa o tamarínkovi

Dnešný deň bol plný noviniek. Aspoň pre nás. Dokončil a spustil sa kamerový systém a UPC dotiahlo 80/8 Mbit internet. Čoskoro budeme môcť spustiť prenos z ubikácií na živo na internet. Ešte ani nemáme dokončenú novú ubikáciu a dátum príchodu nášho nového samčeka - tamarínka sa opäť zmenil. Za necelých 15 dní ho máme u nás. Musíme rýchlo dokončiť ubikáciu, začíname robiť 12 hodín denne. Držte nám palčeky - ďakujeme vopred :-)


 

26.06.2010: Práce na ubikácií nepokročili, máme inú robotu :(

Posledné dni pracujeme na dokončení nášho ubytovania sa súkromí. Okolnosti nás prinútili dokončiť rýchlo jeden apartmán, tak na výstavbu ubikácie nemáme veľa času. Moja drahá polovička akurát ešte raz natrela rámy okien. Mali sme mierne komplikácie aj s dodávkou skiel, žiaľ pôvodný dodávateľ ukončil výrobu izolačných dvojskiel, tak sme museli hľadať iného dodávateľa. Nakoniec všetko dobre dopadlo a okná už sú vo výrobe u firmy Nitrasklo.
Volali sme aj na veterinárnu správu, ako sme na tom s povolením na ubikáciu. Pekne sme sa dohodli a stačí len zavolať a prídu na poslednú kontrolu ubikácie, keď bude plne hotová a papiere máme všetky vybavené. Budúci týždeň príde aj taký divný ujo zapojiť kamerový systém k domu, takže čoskoro budú aj live kamery na ubikáciu a chov.


 

15.06.2010: Pozor! Tamarín dokáže preraziť aj stenu jedným úderom..

Nie je nič veselšie, ako keď počujem spoza plota: „To je ten, čo bude mať tie opice.. a aký zámok im stavia, de na to zobrali, taká opica aj milión stojí - šak to je ten, čo ma za ženu mafiánku (lebo moja drahá vždy šoféruje a máme Hondičku CRV. Na dedine platí žena + väčšie autíčko = mafiánka.), veď to aj musí taký hrad stavať..šak taká opica jedným úderom stenu betónovú prerazí, alebo kto im to dovolil, prečo nerobia v meste o tom referendum - šak to to aj zabiť móže. V televízore minule taký film dávali, taká veľa opica baráky búrala, a so ženu pod pazuchou po domoch behala šak ste to videli. A na akem programe? No na tem programe Kingkong to bežalo“ Takže si milí chovatelia dávajte dobrý pozor na to, aby Vám náhodou tamarín jedným úderom dom nezbúral! Veď babky to hovorili.. :-)


 

14.06.2010: Víkend sa vydaril, opičky sú zlaté stvorenia

Vrátili sme sa z Českej republiky. Výlet bol výborný a chovatelia Berušky nám povedali veľa nových informácií. Sú to skvelí ľudia, keby takých bolo viac bol by svet ideálnejší. Už sa tešíme, kedy prídu k nám cez leto na návštevu. Videli sme aj ich kočkodanov. Veľmi sme sa im nepáčili, ale to nevadí. Pustili sme sa hneď ako sme prišli späť do prác na ubikácií. Dnes sme dokončili definitívne svetlíky a začali sme maľovať strop ubikácie. Konečne je chladnejšie.

Možno sa Vám zdá, že dosť veľa času venujeme výrobe svetlíkov. Ani by sme nemuseli, ale mám na stavbe pomocníka – kamaráta. Pomáha nám už dva roky na výstavbe penziónu. Dal som mu narezať sklá na svetlíky. Trošku sa pomotal a vyrezal časť skiel menšie ako bol otvor rámu. Tvrdil, že si myslel, že tam dáme nejaké podložky, ale tento nápad bol realizovaný leda v rozprávke. Skúšal aj hypnotizovať sklá dlhým sústredeným pohľadom, ale sklá sa mu nepodarilo natiahnuť na potrebný rozmer. Asi pozeral na ne pod zlým uhlom. Tak sme museli nakoniec kupovať a zháňať nové sklá.


 

11.06.2010: Zajtra ideme pozrieť nášho tamarína pinči - malú Berušku

Už sa tešíme veľmi na zajtra. Máme naplánovaný výlet do Čiech za našou malou tamarínkou Beruškou. Chceli sme ísť už dnes, ale keďže zajtra sú voľby a každý hlas sa ráta - pôjdeme až zajtra, hneď ako si splníme občiansku povinnosť. Na výstavbe ubikácie nemáme veľa nového, kotvili sme polystyrén a natierame rámy okien. Budúci týždeň budeme sieťkovať a začneme s natieraním stropu.


 
<< predošlá strana   |1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 
18 19 20 21 22 23 24|   ďalšia strana >> 

 Developed by  J&D MEDIA s.r.o. (C) 2017 J&D MEDIA s.r.o.