Nás denníček, alebo čo máme nové u nás..


14.07.2010: Slnko pečie, ale práce pokračujú podľa plánu

Dnes nám doviezli sklá na ubikáciu. To najväčšie vážilo vyše 100kg, bol aj problém vyložiť ho z auta. Už sa nevieme dočkať pondelka, kedy ich budeme osádzať. To bude len zábava. Vyrábame tiež zasklievacie lišty na eurookná. Dorazili aj hranoly na rozdelenie ubikácií. Celý tento týždeň sme robili dlažbu, pod ktorú dávame tepelné výhrevné rohože. Chceli by sme ju do soboty mať položenú. Uvidíme ako to pôjde, teploty v ubikácií totiž dosahujú cez 36 °C, čo nie je veľmi príjemné na prácu, ale na postupné dusenie vo vlastnej šťave je to výborné. Výrobcovia minerálok z nás musia mať radosť :-)

Radosť má aj moja sestra, ktorá dostala za úlohu natiahnuť sieťku na polystyrén. Ide jej to od ruky, veď má umeleckú školu. Budúci týždeň nám aj nakreslí motívy prírody na steny, nech to majú opičky krajšie.


 

11.07.2010: Mali sme návštevu z Českej republiky..

Cez víkend sme toho veľa nenarobili, mali sme totiž návštevu. Prišli nás pozrieť naši priatelia - chovatelia (monkeyrescue.org) z Českej republiky. Prišli len na jednu noc, ale na budúce hádam to bude aj na dlhšie. Konzultovali sme našu novú ubikáciu a chov primátov. Hneď sme o čosi mudrejší. Doviezli nám aj veľké balenie rašeliny, u nás je rašelina zbytočne predražená. Bol to výborný víkend. Našťastie sa čas príchodu nášho samčeka tamarínka posunul, tak máme ešte dva týždne do dokončenia ubikácií. Od pondelka začíname v plnom nasadení pracovať.


 

03.07.2010: Osadili sme rámy okien, vyzerajú veľmi divno

Dnes sme osadili rámy okien. Ani sme si neuvedomili, že vrchný nosný trám nie je úplne vodorovný. To by však vôbec nevadilo, nech si je ako chce, ale keď sa osadí pod ním rám okien, zrazu v jednom rohu máte medzeru 5cm a v druhom 10cm. Podľa vodováhy je rám rovno, ale opticky to z diaľky veľmi divno. Ako keby okná boli na šikmo. Nejako to budeme musieť zamaskovať. Najlepšie veľkou dekou, cez celú ubikáciu :-) Objednávali sme pletivo na ubikácie a vonkajší výbeh, začiatkom týždňa by malo doraziť. Ani sa to nezdá, ale na plochu je to viac jako 70m2 pletiva. Vo vnútri sme dali zvárané pletivo chovateľské a vonku budeme dávať klasické pozinkované zajačkovské pletivo, ktoré bolo podstatne lacnejšie. Na rozdelenie ubikácie(klietočky) budú potrebné hranoly 6x6cm, ktoré sme volili zo smrekovca, ktoré nie je potrebné impregnovať. Je vhodné do extrémne vlhkých prostredí. Teraz sú v sušiarni, za 10 dní ich máme u nás.

Ak Vás to zaujíma, tak členenie priestoru pre jednotlivé zvieratá sme zvolili takto:

- vnútorný priestor pre lemúra: 3,5 x 5 m (17,5 m2) + 6m2 vonkajší výbeh A s výškou 3m
- vnútorný priestor pre tamarínov: 1,8 m x 5m (9m2) + 4m2 vonkajší výbeh B s výškou 3m
- vnútorný priestor pre útloňov: 2,2 m x 2m (4,4m2)

Vnútorný priestor pre tamarínov a útloňov bude prepojený, takže budú mať k dispozícií 13,4m2 vnútorného priestoru. Podľa osobných skúseností chovateľov tamarínov a úloňov je vhodné i možné chovať tieto dva druhy spoločne. No uvidíme..


 

29.06.2010: Kamerový systém nahodený a neočakávana správa o tamarínkovi

Dnešný deň bol plný noviniek. Aspoň pre nás. Dokončil a spustil sa kamerový systém a UPC dotiahlo 80/8 Mbit internet. Čoskoro budeme môcť spustiť prenos z ubikácií na živo na internet. Ešte ani nemáme dokončenú novú ubikáciu a dátum príchodu nášho nového samčeka - tamarínka sa opäť zmenil. Za necelých 15 dní ho máme u nás. Musíme rýchlo dokončiť ubikáciu, začíname robiť 12 hodín denne. Držte nám palčeky - ďakujeme vopred :-)


 

26.06.2010: Práce na ubikácií nepokročili, máme inú robotu :(

Posledné dni pracujeme na dokončení nášho ubytovania sa súkromí. Okolnosti nás prinútili dokončiť rýchlo jeden apartmán, tak na výstavbu ubikácie nemáme veľa času. Moja drahá polovička akurát ešte raz natrela rámy okien. Mali sme mierne komplikácie aj s dodávkou skiel, žiaľ pôvodný dodávateľ ukončil výrobu izolačných dvojskiel, tak sme museli hľadať iného dodávateľa. Nakoniec všetko dobre dopadlo a okná už sú vo výrobe u firmy Nitrasklo.
Volali sme aj na veterinárnu správu, ako sme na tom s povolením na ubikáciu. Pekne sme sa dohodli a stačí len zavolať a prídu na poslednú kontrolu ubikácie, keď bude plne hotová a papiere máme všetky vybavené. Budúci týždeň príde aj taký divný ujo zapojiť kamerový systém k domu, takže čoskoro budú aj live kamery na ubikáciu a chov.


 

15.06.2010: Pozor! Tamarín dokáže preraziť aj stenu jedným úderom..

Nie je nič veselšie, ako keď počujem spoza plota: „To je ten, čo bude mať tie opice.. a aký zámok im stavia, de na to zobrali, taká opica aj milión stojí - šak to je ten, čo ma za ženu mafiánku (lebo moja drahá vždy šoféruje a máme Hondičku CRV. Na dedine platí žena + väčšie autíčko = mafiánka.), veď to aj musí taký hrad stavať..šak taká opica jedným úderom stenu betónovú prerazí, alebo kto im to dovolil, prečo nerobia v meste o tom referendum - šak to to aj zabiť móže. V televízore minule taký film dávali, taká veľa opica baráky búrala, a so ženu pod pazuchou po domoch behala šak ste to videli. A na akem programe? No na tem programe Kingkong to bežalo“ Takže si milí chovatelia dávajte dobrý pozor na to, aby Vám náhodou tamarín jedným úderom dom nezbúral! Veď babky to hovorili.. :-)


 
<< predošlá strana   |1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 
18 19 20 21 22 23 24|   ďalšia strana >> 

 Developed by  J&D MEDIA s.r.o. (C) 2024 J&D MEDIA s.r.o.